10 дивовижних винаходів НАСА, які змінили наше повсякденне життя

Перевір себе! Напиши диктант!
04.11.2019
10 фактів про Маркіяна Шашкевича
07.11.2019
66 переглядів

1.Плавальний костюм.

Коли в НАСА почали думати, як можна максимально убезпечити космічні кораблі та зробити їх більш життєздатними, вчені вирішили створити ізоляційні матеріали та поекспериментувати з ними, щоб розробити найбільш підхожий варіант.

Науковці шукали способи захисту космонавтів від різких перепадів температури. На сьогодні, їх винахід використовується не тільки в плаванні, але і в будівництві. Варто відзначити, що плавальний костюм дозволив плавцям збільшити швидкість на 10-15 відсотків.

2. Інсулінова помпа.

Для далеких космічних подорожей, дослідники НАСА хотіли розробити технологію, яка б зчитувала показники здоров’я космонавтів.

Медичні експерти з Центру космічних польотів Годдарда винайшли апарат, який стежить за рівнем цукру в крові і вводить інсулін, коли це необхідно. Інсулінова помпа, з 1980-х років, допомагає пацієнтам, що страждають діабетом.

3. Більш точний GPS.

Відразу після винаходу, система GPS не була дуже точною. Атмосферні перешкоди та інші речі могли вплинути на точність. Ця технологія істотно покращилася завдяки програмному забезпеченню, створеному в НАСА.

4. Портативний бездротовий пилосос і дриль.

Коли ви пилососите ваш будинок, знайте, що в цьому апараті використовується також технологія, яка колись використовувалася астронавтами на Місяці.

Технологія, яка використовується в портативних пилососах, була вперше використана в портативних дрилях на батарейках, створених для збору зразків з місячної поверхні. Космонавтам потрібен був легкий, швидкий і автономний апарат, яким можна було зручно керувати в космосі.

5. Сухе замороження.

В умовах мікрогравітації космонавтам не можна їсти все, що захочеться. По-перше, це пов’язано з тим, що залишки їжі можуть легко “вилетіти” з упаковки, створюючи незручності космонавтам, а також порушуючи роботу обладнання. Ще до початку космічних місій, в НАСА зайнялися розробкою зручною їжі для космонавтів.

Спільно з компанією Nestle, вчені з НАСА придумали спосіб сухого замороження. Завдяки цьому, відбувається дегідратація продуктів – вони швидко заморожуються і упаковуються у вакуумні упаковки. Щоб спожити таку їжу потрібно додати рідину, тим самим відновивши всі властивості продукту.

6. Кохлеарний імплант.

Цей винахід було створено в 1970-х роках молодшим інженером НАСА. У Адама Кіссіа (Adam Kissiah) також проблеми зі слухом. Він переніс три операції, які не дали потрібного результату, і, хоча у нього не було медичної освіти, Адам вирішив створити слуховий апарат.

Його апарат використовував технологію телеметрії, а також звукових і вібраційних датчиків. В результаті вийшов кохлеарний імплант, який стимулює слухові закінчення, а ті, у свою чергу, передають сигнали в мозок.

7. Ізоляційні матеріали.

Під час космічної програми Apollo, НАСА створила технологію, здатну захищати астронавтів від величезних перепадів температур (від -204 С до +121 С).

Технологія НАСА дозволяла регулювати температуру так само, як і в будь-якому офісі. Під час входу космічного апарату в атмосферу, нова технологія працювала, як щит. Сьогодні ця технологія користується великою популярністю в будівництві.

8. Томограф.

Після програми “Аполлон”, яка передбачала висадку космонавтів на Місяць, вчені з Лабораторії реактивного руху НАСА розробили технологію, відому як цифрова обробка зображення.

Мета даної технології полягала в тому, щоб редагувати на комп’ютері фотографії Місяця. НАСА поділилася своєю технологією з медичними закладами, щоб можна було отримувати детальні знімки людського організму і ставити точні діагнози. Дві технології, які з’явилися завдяки НАСА – це комп’ютерна томографія і магнітно-резонансна томографія.

9. Сонячна батарея.

Під егідою НАСА була створена програма під назвою Environmental Research Aircraft and Sensor Technology. До неї входили 28 країн, а її метою було розроблення безпілотного літака, який міг би перебувати довгий час у польоті на великій висоті.

Щоб цей літак міг кілька днів літати без зупинки, потрібна була технологія, здатна зробити апарат енергетично автономним. Так і з’явилася сонячна батарея, зроблена на основі монокристалічного кремнію. Така батарея була не тільки легша і дешевша, але і могла генерувати на 50% більше енергії, ніж звичайні батареї.

10. Тренажери.

Спочатку НАСА розробила тренажери для космонавтів, оскільки в космосі м’язи людини атрофуються, і щоб тримати їх в тонусі, потрібні навантаження.

Навіть сьогодні астронавти регулярно роблять вправи на спеціальних тренажерах на МКС, щоб м’язи не руйнувалися і кістки залишалися міцними. На Землі люди користуються цими винаходами для підтримки гарної фізичної форми.