30 листопада народилися Назарій Яремчук, Ярослав Стельмах, Джонатан Свіфт, Марк Твен

Учні Чернівецької гімназії №7: Відповідальність починається з мене
28.11.2017
Краща туристсько-краєзнавча експедиція учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» та обласний етап Чемпіонату України зі спортивних туристських походів
28.11.2017

30 листопада 1951 року народився Назарій Яремчук, український співак, народний артист України.

Тоді, 1995 року, протягом кількох місяців я разом з Володимиром Прокопиком та дуетом «Писанка» гастролював по США та Канаді, і мав бути там до середини липня. Але, очевидно, Бог підказав нам, що треба негайно їхати додому. Отож, 29 червня ми прилетіли з Нью-Йорка і застали Назарія ще живим. Це був останній день його життя. Наступного ранку він помер на моїх очах. Він був великим оптимістом. До останньої миті Назарій жив вірою, що поборе хворобу, і ми будемо співати для людей (Павло Дворський, народний артист України).

Прослухати пісні артиста можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=8XVE5HNz0y0

30 листопада 1949 року народився Ярослав Стельмах, український дитячий письменник, драматург, кіносценарист, перекладач; син письменника Михайла Стельмаха.

«А взагалі вважаю себе щасливою людиною, бо живу в мистецтві» Ярослав Стельмах

Ярослав Стельмах – особистість широко відома у літературних та театральних колах нашої країни і не тільки нашої. Його знають як драматурга і сценариста, дитячого письменника і перекладача. Мало хто із сучасних драматургів може похвалитися кількістю двадцяти прем’єр на рік на сценах театрів України. У чім же секрет успіху, як пояснити зацікавленність театрів у п’єсах Стельмаха? Час, відданий драматургії, а це двадцять п’ять років, був дуже плідним для Стельмаха, усі його п’єси, понад двадцать, побачили світло рампи. Він досконально вивчив природу театру, чудово відчуває потреби часу і довершено уміє втілити все це. Творчій манері Стельмаха притаманний реалістичний погляд, його п’єси сучасні і належать до традиційного театру (Алла Подлужна).

Ярослав Стельмах “Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера” (Частина І з ІІІ), твір обов’язкової шкільної програми української літератури  озвучив спеціально для соціального проекту #Книги_що_говорять актор Юрій Кос за технічної підтримки радіостудії Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка: https://www.youtube.com/watch?v=rjcTWOaW0Ks

30 листопада 1667 року народився Джонатан Свіфт, англійський письменник ірландського походження, сатирик, публіцист, поет і громадський діяч; автор книги «Мандри Гуллівера».

Джонатан Свіфт у своїй історії «Мандри Гулівера» описав розмір і швидкість обертання супутників Марса. І він випередив астрономів у цьому дослідженні.

Книги — діти розуму. Джонатан Свіфт

Як людину можна пізнати за оточенням в якому вона живе, так і про людину можна міркувати за мовою, якою вона висловлюється.  Джонатан Свіфт

30 листопада 1835 року народився Марк Твен (Семюел Ленґгорн Клеменс), американський письменник, гуморист, сатирик, публіцист, видавець. Найвідомішими творами є «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна».

Через 20 років ви будете більше розчаровані тими речами, які ви не робили, ніж тими, які ви зробили. Так відчальте від тихої пристані. Відчуйте попутний вітер у вашому вітрилі. Рухайтеся вперед, дійте, відкривайте! Марк Твен

Непогано дізнатися прогноз погоди, перш ніж починати молитися про дощ. Марк Твен

Говори правду, і тоді не доведеться нічого запам’ятовувати. Марк Твен

Краще мовчати і видатися дурнем, чим заговорити і розвіяти всі сумніви. Марк Твен