А чи знали ви коли з’явився перший звуковий фільм?

Сьогодні в світі відзначають Всесвітній день посмішки
02.10.2020
Юннати Чернівецької області взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну
09.10.2020
100 переглядів

6 жовтня 1927 року в Нью-Йорку компанія «Ворнер Бразерз» провела прем’єру першого звукового фільму «Співак джазу» з Елом Джонсоном у головній ролі. Стрічка не була озвучена повністю в сучасному розумінні цього слова, проте стала провісником закінчення епохи німого кіно.

6 жовтня 1927 року в нью-йоркському театрі “Флагман” відбулась прем’єра стрічки «Співак джазу». Вона мала шалений успіх, хоча за сюжетом була досить примітивною, — сентиментальна розповідь про сина кантора синагоги, який всупереч волі батька вибирає естрадну кар’єру. Успіх фільму забезпечили хороший маркетинг, зірковий бродвейський виконавець головної ролі Ал Джонсон (уроджений Аса Йоелсон родом з-під Каунаса) і десять музичних номерів, які разом з кількома репліками-діалогами звучали “з екрану”. Жоден з чотирьох братів Ворнерів не зміг бути присутніми на прем’єрі — один з них, Сем, головний ініціатор розвитку звукового кіно, помер напередодні і рідні довелось їхати в Каліфорнію на похорони. Зйомки фільму обійшлись у гігантські по тих часах 422 тисячі доларів (близько 5 мільйона в цінах 2010 року), але повністю себе виправдали — «Співак джазу» зібрав 3,9 мільйона в США і 2,9 мільйона — за кордоном.

27 вересня 1927 року фільм був показаний у Лондоні, в в 1929-у — в Парижі. Цього ж року «Співак джазу» отримав «Почесний Оскар» як “перша звукова стрічка, що зробила революцію в кіно”.

На хвилі успіху Ворнери в 1928 році зняли повністю звуковий в сучасному розумінні слова фільм «Вогні Нью-Йорка». Його шалений комерційний успіх (дохід 1 мільйон при бюджеті 23 тисячі) призвів до того, що до кінця 1929 року в Голлівуді всі фільми знімались звуковими, а до кінця наступного року звукове кіно знімали і в більшості країн Західної Європи. Технологія Vitaphone була досить успішною, після 1931 року багато разів модернізовувалась і використовувалась до початку 1960-х.