А чи знаєте ви?

Вихованці ЧОЦЕВ «Юність Буковини» проводить свій ексклюзивний світський захід – Зимовий вернісаж.
27.12.2018
Проведено обласний конкурс з радіоелектронного конструювання серед учнівської молоді
29.01.2019
444 переглядів

Якутське село Оймякон вважається найхолоднішим місцем на Землі за межами Антарктики. Селище розташоване в двох годинах їзди від Іркутська. Це одне з найхолодніших місць на Землі, адже до Північного полюса – всього кілька кілометрів.
Для тутешніх жителів -40 цілком звична температура. Назва села в перекладі означає “незамерзаюча вода”, але холодне тут абсолютно все. Дітлахи тут ходять до школи при -45С, а рибалки не можуть всидіти вдома навіть у такий мороз.
У цьому переконався новозеландський фотограф, який зважився приїхати в Оймякон заради вражаючих знімків.

“Я вперше вийшов на вулицю при -47 градусах, на мені були тонкі штани. Пам’ятаю, холод миттєво охопив мої ноги, а слина замерзла в кутиках рота і почала колотися”, – говорить Амос Чаппл.

Середня температура в січні тут опускається до -51 градуса. Рекордний мороз в Оймяконі зафіксували в далекому 1924 році – -71 градус. А у 1933 році була зафіксована температура -68С.
У жодного з 500 жителів немає водопроводу. Його неможливо побудувати через холод – вода моментально замерзає.
В Оймяконі будинки опалюють лише вугіллям, а якщо хтось уранці хоче поїхати у справах на автомобілі, то повинен тримати її включеною цілу ніч, інакше не заведеться.
Ніч узимку тут триває 21 год. На все село – лише один магазин, а на ринках можна знайти тільки заморожені м’ясо і рибу. Ніяких свіжих продуктів, адже все в один момент охоплює мороз.
Вирощувати що-небудь у цьому місці неможливо, як і сушити одяг на вулиці. А ще тут замерзають чорнило в ручках, примерзають окуляри до обличчя, а телефони розряджаються за лічені хвилини.
Незважаючи на незручності, тут живуть десятиліттями, адже пристосуватися людина може до всього на світі, і жителя Оймякона – тому підтвердження.

Відео: https://youtu.be/I9bmG_oUt_Q