Американська письменниця відвідала Глибоцький ліцей

Яким повинен бути сніданок школяра?
06.11.2017
ДПА для випускників старшої школи ЗНЗ буде зараховано результати ЗНО з трьох навчальних предметів
06.11.2017

Днями американська письменниця Кора Шварц з Нью-Йорка перебувала з візитом у Чернівецькій області та втретє відвідала Глибоцький ліцей. Метою її приїзду є вивчення документів про творчість Ольги Кобилянської.

Кора Шварц– знаний фотожурналіст і психолог та мешкає у США.Її нариси й оповідання були опубліковані в журналах та періодичних виданнях. Книжку авторки «The Forgotten Few»називають «невеликою книгою з величезним впливом». Тут представлені фотографії людей, які пережили Голокост. Це ті зображення, які будуть завжди переслідувати читача. Сьогодні цю книжку використовують в навчальних аудиторіях всього світу.

Кора Шварц також керує резиденцією для письменників в північній частині штату Нью-Йорк. Остання була заснована в дусі української письменниці Ольги Кобилянської, яка вважається однією з перших феміністок у Східній Європі. Шварц відкрила для себе творчість цієї авторки під час поїздки до рідного міста свого чоловіка – Чернівців.

Приїздивши до нас Кора Шварц подарувала директору літературно-меморіального музею Ользі Шевченко, з якою вона співпрацює, психологічний роман,написавши його після вражень побаченої України.

У 1980 році Кора зупинились у будинку поблизулітературно-меморіального музею Ольги Кобилянської. Тоді американська письменниця відчула потребу дізнатись якомога більше про її постать.

Відтоді Кора Шварц детально вивчала творчість української колеги. А зараз у рік 150-річчя від дня її народження приїхала до Чернівців, аби завершити написання книги про Кобилянську. Кора Шварц приїхала на запрошення Мiжнародної Лiтературної Корпорацiї «Меридіан Черновіц». Чернівецька резиденція перша в Україні, проте така практика вже далеко не новина у всьому світі. Зокрема,Кора Шварц також створила у США резиденцію для жінок-письменниць. До речі, будинок спроектований, як помешкання Ольги Кобилянської у селі Димка, де письменниця провела юні роки, і розташований посеред лісу.

Кора Шварц перебуватиме в Україні ще місяць. За цей час планує знайти більше інформації про Ольгу Кобилянську і поспілкуватись з людьми, які досліджували її життя і творчість. А повернувшись в США, обіцяє розповісти про Чернівці, адже там про місто відомо небагато.

Крім того, вона вручила подарунок шкільний ранець, який привезла з США учениці 4-Б класу Ірині Ставілі за перемогу в шкільному фестивалі.