На Буковині відсвяткували 100-річчя позашкілля

Урочистий випуск Буковинської Малої академії наук учнівської молоді 2018
Відзначено найкращих юних інтелектуалів Буковини та їх наставників
Діти нічого не хочуть відкладати «на потім». Вони воліють жити, а не готуватися до життя, завжди «горять» бажанням пізнати щось нове, творити, мріяти… І саме позашкільна  діяльність допомагає здійснюватись цим  дитячим бажанням і мріям. Сьогодні на Буковині працює 34 заклади позашкільної освіти.
Святкування 100-річчя позашкілля відбулося сьогодні в Центральному парку культури і відпочинку імені Т.Г.Шевченка, де триває обласний фестиваль позашкільної освіти.
Розпочався  Фестиваль урочистою ходою вихованців закладів позашкільної освіти області за маршрутом вул. Кафедральна – вул. Головна – ЦПКіВ імені Т. Г. Шевченка.
З вітальним словом до присутніх звернувся Ігор Богатирець, заступник голови обласної державної адміністрації: «Позашкільна освіта –  це виховання естетичне, духовне, фізичне, культурне. Позашкілля є невід’ємною частиною освіти.  У нас надзвичайно талановиті діти, фахові професійні педагоги. Тому хочу побажати всім добрих здобутків, досвіду, здоров’я, щастя і миру».
«Сьогодні відроджується те, що дає радість  дітям і батькам. Тому дуже важливо, щоб Ви мали можливість реалізовувати свої таланти, мали бажання жити і розвивати нашу квітучу Буковину. Від імені представницької влади краю бажаю Вам реалізувати себе як особистість та досягнути найвищих вершин», – наголосив Віталій Мельничук, заступник голови Чернівецької обласної ради.
«Доброго дня, жителі чарівної країни «Позашкілля»! Я пишаюся Вами! Слово «позашкілля» означає поза школою, у вільний час, хочу іду, а хочу ні. Але Ви, дорогі мої, ідете з радістю і отримуєте тут інколи більше ніж у школі, більше розуміння як вдома. А це означає, що далі Ваші вміння, які Ви набудете, допоможуть Вам реалізуватися як професіонал і як просто людина у житті. Тому велике усім Вам спасибі. Хай Бог кожному віддасть сторицею здоров’ям, натхненням та  оптимізмом, а ми все будемо робити для того, щоб наша славна позашкільна освіта розвивалася», – привітала з святковим дійством директор Департаменту освіти і науки Оксана Палійчук.
На Фестивалі представлені локації за художньо-естетичним, туристично-краєзнавчим, науково-технічним, еколого-натуралістичним, науково-дослідницьким та фізкультурно-спортивним напрямами роботи закладів позашкільної освіти. На відвідувачів Фестивалю чекала цікава та насичена концертна програма, а також всі охочі мали змогу взяти участь у різноманітних пізнавальних майстер класах, квестах, конкурсах та флешмобах.
Під час Фестивалю було здійснено благодійну акцію по збору коштів, які будуть спрямовані на лікування онкохворих дітей.