БУЛІНГ ТА МОББІНГ: ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ?

Чорнобиль: минуле і сучасне
28.04.2018
День відкритих дверей у Хотинській гімназії
28.04.2018
665 переглядів

БУЛІНГ ТА МОББІНГ: ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ?

Якщо ти байдужий до страждань інших,

ти не заслуговуєш називатися людиною.

(Сааді)

З метою створення соціально безпечного освітнього простору та формування в учнівському та педагогічному колективах вміння правильно поводитись у небезпечних та критичних ситуаціях загрози життю, честі та гідності особистості в Чернівецького ВПУ радіоелектроніки 24.04.2018р., з ініціативи працівників Психологічної служби був проведений просвітницький семінар-практикум для педагогічних працівників, на тему: «Булінг та моббінг: як захистити себе?».

Дане заняття розпочалось з теоретичної частини, де соціальний педагог – Багрій Христина Ігорівна ознайомила колег із значенням термінів «булінг», «моббінг», різницею між ними, а також розповіла про соціальну структуру даних явищ, їх види, наслідки для життя кожного з нас та надала рекомендації щодо правильної поведінки в ситуаціях булінгу та моббінгу. Демонструвала відеоролики про явище боулінгу та моббінгу в сучасному суспільстві. Практичний психолог – Андрієць Інна Юріївна ознайомила педагогічних працівників з результатами проведеного психодіагностичного дослідження «Насильство та жорстокість в учнівському колективі».

Після теоретичної частини учасники семінару були об`єднані в групи та приступили до практичної частини. Педагогам було запропоновано виконати три вправи: «Чому так стається?», де кожен учасник зміг побувати у ролі «буллера», «жертви» та «спостерігача»; «Скринька безпеки» – пошук шляхів захисту у небезпечних ситуаціях; «Я зможу допомогти» – кожна група отримала певну ситуацію, де здійснюється насильство, завдання учасників полягало в тому, щоб допомогти жертві та знайти для неї шляхи безпечної поведінки.

Також працівники Психологічної служби розробили пам`ятки для учасників семінару-практикуму «Що робити, якщо Ви помітили ознаки того, що дитина стала жертвою боулінгу?» та «Маркери боулінгу/моббінгу» за запропонували переглянути веб-сайт: www.stopbullying.com.ua для пошуку додаткової інформації про боулінг та його наслідки.

Організатори заняття висловлюють щиру подяку учасникам семінару-практикуму за активність та бажання збагачувати свої знання, дружню та позитивну атмосферу.