Чернівецька область: рятувальники навчають дітей правил пожежної безпеки

У Хотинській гімназії відзначили День Інтернету
08.02.2018
Успіх юннатів Чернівецької області на Всеукраїнському конкурсі юних зоологів та тваринників
08.02.2018

Чернівецька область: рятувальники навчають дітей правил пожежної безпеки

6 лютого фахівці Управління ДСНС України у Чернівецькій області, а також Хотинського районного відділу та Путильського районного сектору УДСНС провели профілактичну роботу в навчальних закладах. Так, рятувальники відвідали ЗНЗ № 3 у м. Чернівці, гімназію у м. Хотин, загальноосвітній навчальний заклад села Чепоноси Хотинського району, Козятинську та Довгопільську ЗОШ на Путильщині.

Фахівці ДСНС нагадали дітям правила безпеки та вказали найпоширеніші причини пожеж протягом минулого року та з початку 2018-го. Рятувальники наголосили, що головною причиною пожеж у побуті є „людський фактор”. Саме через людську недбалість та нехтування елементарними правилами безпеки й виникає більшість нещасних випадків, а саме, через неправильну експлуатацію пічного опалення взимку. Крім того, користування старими та несправними електроприладами, перевантаження електромережі, що спричиняє коротке замкнення, а також необережне поводження з вогнем,  зокрема, пустощі з сірниками. Небезпечні ігри з вогнем часто закінчуються трагічними випадками. Вони виникають через допитливість дітей та неуважність батьків. Залишені вдома без нагляду діти можуть обрати собі в якості іграшок вогненебезпечні предмети – такі, як сірники або запальничку. У зв’язку з цим рятувальники наголосили викладачам загальноосвітніх закладів про необхідність бесід із батьками щодо небезпеки, яку несуть для дітей сірники, запальнички та інші вогненебезпечні предмети.

Крім того, аби не допустити виникнення пожеж, вогнеборці нагадали школярам правила безпечної експлуатації опалення та електроприладів, пояснили, до чого можуть призвести пустощі з вогнем. Фахівці ДСНС продемонстрували дітям фото- та відеоматеріали, показавши, до яких наслідків призводить людське недбальство у побуті. Відтак, рятувальники навчили учнів користуватися вогнегасником та правильних дій під час виявлення пожежі.