Четверо слухачів Буковинської малої академії наук отримуватимуть стипендію Президента України

В якій країні з’явився День сміху?
01.04.2021
7 квітня – народні прикмети
07.04.2021
4 переглядів

Виведення стійких до наслідків глобального потепління рослин, ефективне гальмування потягів на магнітній подушці, реабілітація людей з інвалідністю та розмноження риби у Дністровському водосховищі. Це лише маленька частина кола наукових інтересів чотирьох кращих слухачів Буковинської малої академії наук, які удостоїлися стипендії Президента України. Усі вони – переможці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Нагороди розумникам та розумницям передав голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.

Так, одинадцятикласниця Чернівецького ліцею №1 Яна Головацька отримує президентську стипендію третій рік поспіль. Вона здобула І місце у секції «Теоретична фізика», однак захоплюється не лише цією наукою, а й програмуванням. Останнє дослідження дівчини пов’язане із рухом поїздів на магнітній подушці та їхнім гальмуванням.

Учень 11 класу Чернівецького ліцею №3 Олександр Шарлай у захваті від біотехнологій та у майбутньому мріє відкрити лабораторію. Зараз же зосередився на вивченні екологічного стану довкілля та створенні трансгенних рослин, які будуть стійкими до наслідків глобального потепління. Хлопець посів ІІ місце у секції «Загальна біологія». Загалом має 22 перемоги в інтелектуальних конкурсах.

Для свого наукового дослідження одинадцятикласнику Чернівецької гімназії №3 Олександрові Худому довелося багато часу провести на Дністровському водосховищі та навіть брати участь у рейдах рибінспекції і оглядати вилучені браконьєрські сітки. Однак результати, які отримав хлопець, допомогли фахівцям розрахувати необхідну кількість мальків для зарибнення водосховища. Його робота посіла ІІ місце у секції «Охорона довкілля».

Наукове дослідження Анастасії Незвиської (Настя Незвиська), студентки першого курсу факультету фізичної культури та здоров’я людини, вибороло ІІ місце у секції «Зарубіжна література». Однак дівчина каже, що вибрала медичний напрямок, планує допомагати людям із особливостями розвитку та відкрити свій реабілітаційний центр.

Розмір стипендії Президента України складає 2600 гривень на місяць та призначається на календарний рік.