Гаврада Дарина (9-Б клас ) та Демич Оксана (10-А клас) представили власну наукову роботу на конкурсі «Об’єднаймося ж, брати мої!»

Інна Малишевська, учениця 11 класу Чернівецької гімназії №2, стала переможницею міського конкурсу «How English Reveals My Personality»
28.12.2017
Чернівецькі школярі дарують усмішку перехожим
28.12.2017

«Репресований системою – реабілітований Україною» –  робота учениць Чернівецької гімназії № 5 Гавради Дарини (9-Б клас) та Демич Оксани(10-А клас), яка представлена на конкурсі «Об’єднаймося ж, брати мої!». Робота  має глибокий науковий та творчий характер.

Доля непересічного буковинця Іларія Карбулицького зацікавила і схвилювала учениць та вчителя історії Посполітак О. Г. Ця історична особистість була справжнім борцем та патріотом, людиною з великим серцем. Коло його творчих інтересів дивовижно широке: вчитель-вихователь нового покоління, дослідник розвитку шкільництва на Буковині, організатор і учасник учительського руху, суспільно-політичний діяч, публіцист, редактор, оратор, співак і музикант, письменник.

Актуальність дослідження полягає в оприлюднені раніше маловідомих фактів із особистого життя, педагогічної та громадської діяльності І. Карбулицького. Автори використали архівні матеріали родини Третяків-Лук’янишиних, особову справу  І. Карбулицького з архіву СБУ, а також особисті спогади, що зберігаються у голови Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» В. Старика. Вони, узагальнивши та проаналізувавши їх ,зробили висновки про те, що діяльністю І. Карбулицького , нашого земляка, має пишатися не тільки Буковина, а й вся Україна.

Віримо, що ця робота буде гідно відзначена на конкурсі.