Майбутні соціальні робітники відвідали Чернівецький комунальний територіальний центр соціального обслуговування “Турбота”

День Землі у Хотинській школі
22.04.2018
Стоп, булінг!
22.04.2018

Учні групи № 2 з професії «соціальний робітник»  у супроводі  майстра виробничого навчання Чоп’юк Т.М. з метою ознайомлення з діяльністю, безпосередніми виробничими умовами праці, відвідали Чернівецький комунальний територіальний центр соціального обслуговування “Турбота”. Гостей з ліцею привітно зустріла заступник директора центру .Чернівецький територіальний центр створений для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах стаціонарного, тимчасового або денного перебування.

Олена Юріївна розповіла про історію створення центру, ознайомила із завданнями: виявлення потребуючих громадян з метою надання їм соціальних послуг (соціального обслуговування), визначення їх індивідуальних потреб в соціальних послугах; надання якісних соціальних послуг структурними підрозділами центру; формування електронної бази даних громадян, що потребують соціального обслуговування та тих, що обслуговуються центром; встановлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує центр, з метою сприяння в здійсненні якісного соціального обслуговування.  Територіальний центр «Турбота» надає такі послуги: соціально-побутові послуги – забезпечення продуктами харчування, м’яким та твердим інвентарем, гарячим харчуванням, транспортними послугами, здійснення соціально-побутового патронажу, виклик лікаря, придбання та доставка медикаментів, ремонт одягу, перукарські послуги, ремонт технічних засобів реабілітації тощо; психологічні послуги – надання консультацій з питань психічного здоров’я та поліпшення відносин з оточуючим соціальним середовищем, психологічної корекції, методичних порад; соціально-педагогічні послуги – виявлення та сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб громадян, яких обслуговує територіальний центр, організація їх дозвілля; соціально-медичні послуги – консультації щодо запобігання виникненню та розвитку можливих органічних розладів, збереження, підтримка здоров’я, здійснення профілактичних, лікувально-оздоровчих заходів; соціально-економічні послуги – надання натуральної допомоги; юридичні послуги – надання консультацій з питань чинного законодавства, захист прав та інтересів громадян, яких обслуговує територіальний центр; інформаційні послуги – надання інформації, необхідної для вирішення складної життєвої ситуації, розповсюдження просвітницьких і культурно-освітніх знань, поширення об’єктивної інформації про види соціальних послуг.

Учні мали змогу відвідати окремі відділення центру, поспілкуватися з працівниками, отримати відповіді на конкретні запитання. Із бесіди з працівниками центру учні усвідомили, що основою їх майбутньої професійної діяльності має стати компетентність і професіоналізм, які  вони здобудуть, навчаючись у ліцеї, а також набуття відповідних соціальних якостей: гуманізму, доброзичливості, справедливості, відповідальності, терпеливості, врівноваженості, готовності стати на захист, прийти  на допомогу, підтримати.

У рамках зустрічі представники адміністрації ліцею обговорили питання подальшої плідної співпраці, зокрема організації та проходження стажування для майстрів виробничого навчання з професії «соціальний робітник».