Відеоісторія: Як творилася держава. Українська революція 1917-1921 років
20.08.2019
День незалежності України. Цікаво!
20.08.2019
39 переглядів

З 12 по 18 серпня 2019 року в м.Талін (Естонія) відбувся чемпіонат світу серед юніорів та юніорок з вільної, греко-римської та жіночої боротьби. В змаганнях взяли участь близько 700 учасників з 62 країн.

У складі збірної команди України серед жінок честь нашої держави у вагові категорії до 50 кг. представляла вихованка Чернівецької обласної ДЮСШ Марія Винник, тренер-викладач Сергій Одинак. Наша землячка на цих змаганнях досягла неймовірного успіху – здобула бронзову нагороду. На шляху до п’єдесталу Марія здолала опір досить титулованих спортсменок: у кваліфікації перемогла представницю Єгипту (срібну призерку чемпіонату Африки), в другій сутичці поступилась дворазовій чемпіонці світу Юї Сусаки з Японії. В третьому колі змагань наша борчиня здолала опір багаторазової призерки чемпіонатів Європи, представниці Румунії. Надзвичайно важка сутичка виявилась в четвертому колі змагань зі спортсменкою з Індії, де Марія поступаючись по ходу зустрічі 3:7 змогла переломити хід поєдинку на свою користь 13:9. У боротьбі за третє місце буковинка у наднапруженій боротьбі здобула перемогу з рахунком 9:9 (за додатковим показником) над чемпіонкою Панамериканських ігор, борчинею з Еквадору.
Завдяки цьому успіху Марія виконала норматив майстра спорту України міжнародного класу, якого Буковина чекала 48 років. Для довідки: першим майстром спорту міжнародного класу з вільної боротьби став Микола Руснак в далекому 1971 році, вигравши спартакіаду народів СРСР.