Найважливіші факти

Мистецька акція-реконструкція «Українка у фокусі ХХІ століття»
26.01.2021
Кинулось – і зацікавило?
27.01.2021
19 переглядів

27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Найважливіші факти :

  • Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року. Ініціаторами прийняття документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія, Україна, США, а їх співавторами – ще понад 90 держав.
  • Дата 27 січня була обрана тому, що в цей день радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцим на території нинішньої Польщі. Там, за різними оцінками, загинуло від 1,5 до 4 мільйонів осіб. Як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, загинуло 2,8 мільйона осіб, 90 відсотків з яких були євреї.
  • Вперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначався у всьому світі в 2006 році.
  • Вперше термін був використаний майбутнім лауреатом Нобелівської премії миру письменником Елі Візелем як символ газових камер і крематоріїв таборів знищення.
  • Слово Голокост походить від давньогрецького holocaustosis, що означає “всеспалення”, “знищення вогнем”, “жертвоприношення”. Зараз воно означає політику нацистської Німеччини, її союзників та пособників з переслідування і знищення шести мільйонів євреїв у 1933-1945 роках.
  • Україна вперше відзначила Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту на державному рівні у 2012 році згідно з постановою Верховної Ради України від 5 липня 2011 року Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру.