Підгодуй пташку взимку

Учнів ознайомлено із правилами безпечної поведінки на льоду
17.01.2018
Олександр Ірванець

Підгодуй пташку взимку

Однією з найбільш розповсюджених груп теплокровних тварин є птахи – 8600 сучасних видів, в Україні – близько 360 видів. В сучасних умовах урбанізованого середовища значно зменшилася чисельність пташиного населення, хоча людина, як і раніше, потребує товариства пернатих. Птахи – наші друзі та помічники. Вони мають велике наукове, виховне й естетичне значення. Є невід’ємною частиною природного середовища і виступають моделями для вивчення біологічних процесів, об’єктами  наукових досліджень, чудовою прикрасою і захисниками лісів, полів та луків.

Не всі птахи відлітають до теплих країн, значна частина їх залишається з нами в зимовий період. Зимові та весняні снігопади, обледеніння, природні вороги призводять до гибелі великої кількості птахів.

Саме тому комунальний заклад “Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” за ініціативи юннатівського самоврядування (Грицюк Олександра, гурток «Здоровим бути модно») розпочинає природоохоронну акцію «Підгодуй пташку взимку» в рамках Великого зимового обліку пташок.

Терміни проведення акції: з 18  по  25 січня 2018 року (з подальшою підгодівлею птахів в несприятливу зимову та ранньовесняну пору року).

Оргкомітет акції просить сфотографувати моменти підгодівлі птахів та виготовлені годівнички і надіслати на електронну адресу е-mail: kzchocentum@ukr.net  до 25 січня 2018 року.

Найкращі, найоригінальніші роботи будуть розміщені на сайті Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та на сторінці закладу у Фейсбуці.

Вміло організована підгодівля буде сприяє не лише виживанню птахів в даній місцевості, а також подальшому їх закріпленню на гніздових ділянках.

Бережіть і охороняйте наших пернатих друзів! Підгодовуйте їх зимою, вони віддячать Вам весною і літом в сотні разів, рятуючи від комах шкідників наші зелені насадження, радуючи нас своїм різноманітним мелодійним співом.

Тетяна Чебан, заступник директора з виховної роботи Чернівецького ОЦЕНТУМ