Подолай стрес та тривожність лише за 3 хвилини

У Йорданештській школі № 2 привітали вчителів
23.10.2017

Подолай стрес та тривожність лише за 3 хвилини

Кожен може навчитися керувати собою, оволодіти мистецтвом самодопомоги та витривалості у стресових ситуаціях.

1. Чарівне слово

Повторення простих тверджень дозволяє подолати емоційне напруження.

– зараз я почуваю себе краще;

– я можу повністю розслабитися, а потім швидко зібратися;

– я можу керувати своїми внутрішніми почуттями;

– я подолаю напругу будь-коли, якщо забажаю;

– життя досить швидкоплинне, щоб витрачати його на хвилювання.

Придумайте свої особисті твердження. Вони повинні бути коротенькими і позитивними. Дуже важливим є повторення. Повторюйте їх щодня по кілька разів. Спробуйте використовувати різні твердження, зупиніться на тих, які вам найбільше допомагають.

2. Ваші позитивні якості

Складіть перелік ваших безперечно позитивних якостей.

– Я хороший товариш;

– Я досяг деяких успіхів у навчанні;

– Я допомагаю оточуючим.

– Я визнаю свої помилки.

– Я досить приваблива людина.

– Я талановита людина.

– Я намагаюсь жити в моральній чистоті й бути добрим до людей.

– Я став краще розуміти себе.

Напишіть цей перелік на аркуші паперу і завжди беріть його з собою. Коли ви почуваєте себе невпевнено, відкрийте аркуш та сконцентруйте увагу на своїх сильних якостях. Ще краще, якщо є можливість розповісти собі це вголос. Це значно посилить вашу впевненість у собі.

3. Приймати самого себе

Приймати себе –  підтримувати, виявляти турботу та відкрито цінувати ту людину, якою ви є. Треба завжди дарувати любов собі, це обов’язково принесе позитивні наслідки.

• Зупиніться на хвилину і подумайте про те, що ви повинні подобатися і собі теж. Скажіть уголос або подумайте: “Я турбуюся про себе, моє щастя дуже важливе для мене. Я хочу підтримати себе і зробити все якнайкраще. Я хочу для себе по-справжньому гарного життя. Я завжди можу собі допомогти.”
  • Почуття особистісної підтримки посилиться, якщо ви обіймете себе або просто стиснете руки, ніби підтверджуючи цим слова.

Є багато засобів, які дають змогу досягти внутрішньої рівноваги, не відчувати дискомфорту, не переживати стресових ситуацій, треба лише почати працювати над собою.

Практичний психолог

загальноосвітньої І-ІІІ ступенів школи с.Вашківці