Роздуми про цінність життя вихованців Росошанівського НВК

Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року.
07.11.2017
12 нагород вибороли вихованці Чернівецької обласної ДЮСШ на відкритому чемпіонаті з вільної боротьби
09.11.2017

Роздуми про цінність життя вихованців Росошанівського НВК

Цінуйте життя – воно неповторне

Найцінніший скарб батьків – їхні діти. Піклуватися і виховувати дитину – одне з найвідповідальніших завдань, яке включає багато напрямків: фізичний і розумовий розвиток, розвиток творчих здібностей, навчання моральним нормам, турбота про матеріальне забезпечення тощо. Та головне, на мою думку, полягає у тому, щоб застерегти дитину від необачних вчинків.

Обов’язкової уваги дорослих потребують постійні проблеми дітей, коли труднощі тільки накопичуються, а впоратися з ними дитина не може. Дорослих має насторожити самоізоляція, цілковита відмова від спілкування з друзями, постійне сидіння у власній кімнаті, депресивні малюнки або картинки в соцмережах, вперте небажання ділитися своїми справами чи навпаки – розмова з акцентом про власну непотрібність і жорстокість світу. Такі озвучені думки мають насторожити батьків.

Підлітки, які оцінюють себе надто низько, вважають, що їх не люблять, що вони не варті поваги і заслуговують догани. Як правило, вони відчувають безвихідь, вважають себе бездарними, почувають незручність, збентеження, Це може закінчитись тим, що вони втрачають цікавість до життя та починають бачити все в похмурому світлі. Людина зі заниженою самооцінкою більше схильна до стресів, а моменти радості, скоріш за все, залишається непоміченими. Це може спонукати підлітка до зловживання алкоголем і наркотиками та спроби самогубства.

Дорослі часом не уявляють, якою важливою стане для підлітка спроба щиро з ним поговорити і поділитися своїм переживаннями. Довіра при цьому дуже важлива. Якщо ж дорослі підозрюють, що самі з ситуацією не впораються – необхідно не соромитися і звернутися за кваліфікованою психологічною підтримкою, котра буде необхідна всій родині. Адже вихід зі складної ситуації слід шукати спільно.

Тому найголовніше завдання батьків – виховувати дитину так, щоб вона вірила в себе. Для підвищення самооцінки доцільно застосовувати такі заходи:

• завжди підкреслюйте все добре й успішне, властиве вашій дитині — це підвищує впевненість у собі, зміцнює віру в май­бутнє, покращує її стан;
  • не чиніть тиску на підлітка, не висувайте надмірних вимог у навчанні, житті тощо;
  • демонструйте дитині справжню любов до неї, а не тільки слова, щоб вона відчула, що її дійсно люблять;
  • сприймайте, любіть своїх дітей такими, якими вони є — не за гарну поведінку та успіхи, а тому, що вони ваші діти, ваша кров, ваші гени, майже ви самі;
  • підтримуйте самостійні прагнення своєї дитини, не за­хоплюйтесь її оцінюванням, не судіть її, знайте, що шлях до підвищення самооцінки лежить через самостійність і власну успішну діяльність дитини;
  • слід тактовно і розумно підтримувати всі ініціативи своєї дитини, спрямовані на підвищення самооцінки, особистісне зростання, фізичний розвиток, які посилюють успішність само­стійної діяльності і життєдіяльності; майте на увазі, що підліток рано чи пізно має стати незалежним від своєї сім’ї й однолітків, налагодити стосунки із протилежною статтю, підготувати себе до самостійного життя і праці, виробити власну життєву позицію.
  • пам’ятайте – немає нічого поганого в тому, щоб звернутися до когось за допомогою.

Цінуйте  кожну мить свого життя! Насолоджуйтесь дружніми розмовами зі своїми дітьми, ласкавими обіймами рідних. Кожна хвилина, кожна секунда неповторна, і ми маємо завжди це пам’ятати. Цей день більше ніколи не повернеться, його не зміниш і не проживеш заново.

Учениця Росошанівського НВК

Коркішко Юлія