Скакун Діана, учениця 8-А класу Хотинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5. Україна – країна гідності й свободи

Краща туристсько-краєзнавча експедиція учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» та обласний етап Чемпіонату України зі спортивних туристських походів
28.11.2017
У Вікнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів обрано Королеву осені
28.11.2017

Cкакун Діана, учениця 8-А класу Хотинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5. Україна – країна гідності й свободи

Що таке гідність для кожного з нас?   Гідність – це набір моральних та психологічних рис, які притаманні людині, групі чи суспільству.  Це цінності та орієнтири, якими людина керується впродовж свого життя. Саме ці цінності та орієнтири і формують у більшої частини населення таке поняття , як гідність.

Упродовж нашого життя трапляються такі ситуації, коли ми маємо продемонструвати свою гідність не лише на словах, а конкретними діями.  Наш Майдан, 2004 року, який був святом Свободи та  Революція 2013 року –  Революція Гідності стали своєрідною перевіркою для всієї України, яку ми з гідністю пройшли. Але подолали ми її ціною важких людських втрат, материнських недоспаних ночей та гірких сліз люблячих жінок та дітей.

Указом Президента від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україна початку  XXI століття, а також відання належної шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004 року  та у листопаді  2013- лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору, установили в Україні День Гідності і Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.

Я пишаюся тим, що в нас на Україні є такі сміливі та відважні люди. Бідолашні студенти, не маючи жодної підтримки та допомоги, виступили проти влади, щоб відстоювати свої права та інтереси. Спершу декілька десятків студентів, пізніше декілька сотень, а згодом декілька тисяч свідомих  згуртованих людей, справжніх патріотів, які заслуговують звання гідної та вільної людини, вийшли на Майдан задля нашого світлого майбутнього. Вони усвідомлювали, що можуть не повернутися, не побачити більше свою сім’ю, але все ж таки вони боролися до останнього і це не може не захоплювати.

Але, Революція Гідності – це лише початок на шляху до важкої, але такої омріяної свободи. Небесна сотня та воїни АТО – це важкий біль у серці  кожного українця.  А ми – це майбутнє нації, майбутнє України. Тому зараз, як ніколи, нам потрібно згуртуватися та перейти до конкретних дій. Потрібно завжди пам’ятати: «Наше життя в наших руках!».

Так, наприклад, на початку цього тижня, ми учні 8-А класу Хотинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5  підготували повідомлення на тему «Україна – країна гідності та свободи». Я сподіваюся, що учні нашої школи зробили для себе висновки та зрозуміли, що ми це ї є Україна, а наші вчинки –  її майбутнє.

Обирай Свободу рідному народу!

Обирай Свободу і добро ідей!

Обирай Свободу Заходу і Сходу,

Обирай Свободу для усіх людей.

Скакун Діана,

учениця 8-А класу