Скажемо насильству «НІ!» 

Щорічна новорічно-різдвяна виставка “Новорічна композиція”
12.12.2017
На Заставнівщині школярі згадали видатних постатей Буковини
12.12.2017
1 080 переглядів

Скажемо насильству «НІ!» 

07 грудня 2017 року у Притулку для неповнолітніх дітей служби у справах дітей  Чернівецької ОДА було проведено профілактично-роз`яснювальний захід «Протидія насильству в сім`ї. 16 днів проти насильства!». До проведення цього дійства долучились заклади професійно-технічної освіти (Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки, Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту, Вище професійне училище №3, Вище професійне художнє училище №5 та ПТУ №8 м.Чернівці) спільно з Шевченківським ВП ЧВП ГУНП в Чернівецькій області.

Мета заходу: ознайомити вихованців Притулку з актуальністю проблеми насильства у сучасному середовищі, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності.

Відомо, що насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків, протиправні дії проти когось із членів родини, які супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.

Захід розпочався з виступу старшого інспектора з ювенальної превенції Шевченківського ВП ЧВП ГУНП в Чернівецькій області – майора поліції Любківського Миколи Григоровича та старшого інспектора  з ювенальної превенції Чернівецького ВП ЧВП ГУНП – капітана поліції Малика Івана Івановича.  Організатори та учасники заходу змогли чітко та в доступній формі донести дітям основну інформацію щодо видів насильства в сім`ї, правил поведінки, під час, таких випадків та найголовніше, куди можна звернутись у випадку вчинення насильства. Учні   ПТУ №8 та Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту підготували змістовні презентації,  колектив  Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки представив вокально-хореографічні номери з означеної тематики (пісня «Бажання» та танець «Насильству – ні!»), флеш-моб «Обійми мене» підготували учні Вищого професійного художнього училища № 5. Під час заходу кожен міг переглянути стіннівки, які намалювали учні Вищого професійного училища № 3 м.Чернівці.

На завершення дітям подарували календарики та лінійки, буклети  з інформацією про правила поведінки під час насильства на вулиці, вдома, та відповідні організації, куди  можна звертатися, які власноруч виготовили учні Чернівецького вищого училища радіоелектроніки та Вищого професійного художнього училища №5.