Сьогодні в світі відзначають Всесвітній день посмішки

Я намагаюся комбінувати навчання й відпочинок
29.09.2020
А чи знали ви коли з’явився перший звуковий фільм?
06.10.2020
86 переглядів

Існуванням свята світ зобов’язаний художнику Харві Беллу з США, який придумав знаменитий «смайлик». Жовте усміхнене обличчя незабаром стало символом доброї волі і гарного настрою.

У 1963 році страхова компанія State Mutual Life Assurance Company of America попросила Белла придумати якийсь яскравий символ, який стане її візитівкою. За 10 хвилин художник придумав і намалював смайлик. На яскраво-жовтому тлі він розмістив темні овальні очі і складки навколо рота. Компанія прийняла роботу, заплатила Беллу 50 доларів і роздала смайлики своїм співробітникам.

Клієнти компанії були в захваті від такої візитівки, і буквально за кілька місяців було випущено кілька тисяч значків. Незабаром усміхнене обличчя стало з’являтися на футболках, конвертах, сірникових коробках.

«Ніколи ще в історії людства і мистецтва не було жодної роботи, яка б, поширившись настільки широко, приносила стільки щастя, радості і задоволення. Не було нічого, зробленого так просто, але такого, що стало зрозумілим всім», – заявив Белл в одному з інтерв’ю.

Відомим у всьому світі смайлик став в 1970-х роках, коли двоє братів з Іспанії придумали для нього слоган Have a Happy Day. Сам художник ніколи не подавав заявку на товарний знак або авторське право на смайлик. У 1999 році він вирішив заснувати свято, Міжнародний день посмішки, яке відзначають у першу п’ятницю жовтня.