Успіх юннатів Чернівецької області на Всеукраїнському конкурсі юних зоологів та тваринників

Чернівецька область: рятувальники навчають дітей правил пожежної безпеки
У Ставчанському професійному ліцеї розмовляли про всесвітнє павутиння

Успіх юннатів Чернівецької області

З 31 січня по 2 лютого 2018 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством, Національним науково-природничим музеєм НАН України, Київським зоологічним парком загальнодержавного значення, Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління Мінприроди України, рядом науково-дослідних установ НАН України і НААН України та закладів вищої освіти, за підтримки Президії Національної академії наук України, Департаменту інтелектуальної власності Мінекономрозвитку України, державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», провів Всеукраїнський конкурс юних зоологів та тваринників. Цим заходом розпочато тиждень українських і міжнародних науково-освітніх проектів «Україна-Європа-Світ 2018».

Мета конкурсу –всебічна підтримка обдарованої молоді, підготовка її до активної розбудови держави.

Право участі у фінальному очному етапі Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників отримали вихованці, учні закладів загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти та студенти закладів вищої освіти, які пройшли заочний відбірковий етап. Загалом в  конкурсі змагалися понад 70 юних дослідників  з різних областей України.

Чернівецьку область на заході представляли:

– Гресько Анастасія, вихованка Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, учениця 10 класу Чернівецького ліцею №3;

– Тимощук Діана, вихованка Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, учениця 10 класу Чернівецького ліцею №3;

– Марко Богдан, вихованець Заставнівського еколого-натуралістичного центру, учень 7 класу Заставнівської гімназії;

–  Попик Владислав, учень 6 класу Рукшинської ЗОШ Хотинського району;

– Бордіянчук Алла, учениця 9 класу Білоусівського НВК сокирянського району;

– Магас Катерина, учениця 9 класу Великобудського НВК Герцаївського району;

– Манайку Тетяна, учениця 10 класу Навоселицького районного ліцею.

Організаційно-методичний супровід конкурсу здійснював Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Програма заходу включала: проведення майстер-класу «Сучасні вимоги щодо виконання постерного захисту авторського проекту», конкурс-захист науково-дослідницьких робіт, творчі зустрічі з молодими вченими, представлення експонатів Музею УАПП, екскурсію по Національному еколого-натуралістичному центрі тощо.

Команда юних зоологів і тваринників Буковини гідно представила область на Всеукраїнському конкурсі, а саме:

у секції «Зоологія» – Гресько Анастасія,  Тимощук Діана,  Марко Богдан,  Попик Владислав  посіли ІІ місця;

у номінації «Тваринництво» – Бордіянчук Алла здобула ІІІ місце.

Під час урочистого закриття конкурсу переможці, призери та учасники фінального етапу отримали дипломи, грамоти і призи від Національного еколого-натуралістичного центру, патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери», Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, Товариства охорони птахів, Спілки пасічниківУкраїни.

Наша команда повернулась додому сповнена позитивних вражень та бажання ще глибше вивчати природу для майбутніх наукових звершень.