Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій

Обласна профільна школа для обдарованих учнів «Інтелект Буковини». Перші враження
19.06.2018
«Юність Буковини» розпочала новий навчальний рік.
18.09.2018

18-21 червня в Національному еколого-натуралістичному центрі (м. Київ) проходив Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій, який проводився з метою виховання любові до рідної землі, формування національної свідомості і культури. Сюди приїхали представники з 19 областей України. Чернівецьку область представляли учні Лужанського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В. Орелецького, переможці ( І місце в Україні ) еколого-патріотичної гри «Паросток». Команда «Цвіт Буковини» у складі Степана Орлецького, Івана Шпаюка, Анастасії Присакар, Софії Кульки та Яни Івасюк гідно представила національно-патріотичну та екологічну роботу, яка проводиться в нашій школі.

Компетентне журі визнало презентацію «Моя мала Батьківщина» Лужанського ЗЗСО однією з найкращих. Дуже зворушливим був виступ Яни Івасюк із віршем «Молитва за Україну», який підготувала Марія Василівна Грекул, керівник фольклорного гуртка «Тайстра». Також  присутніх в залі заставив задуматися над долею країни виступ Степана Орлецького із віршем «Лист солдата України». Екологічна робота була представлена інсценізаціює «Мандруємо екологічною стежиною Лужан». На завершення презентації своєї команди Яна Івасюк заспівала пісню «Лужани, Лужани – ви цвіт Буковини», а  інші учасники вальсували під цю музичну композицію.

Програма фестивалю була дуже насичена, в перший день після презентації своєї команди, ми побували на виставі в Київському академічному театрі ім. Л. Українки «Всюди один…Свічка на вітрі» про Тараса Шевченка. В наступні дні учасники фестивалю відвідали Національний історичний музей України, нашій команді пощастило відвідати приватний Музей української ікони, подивитися на столицю із пташиної висоти, а також  в цілому оглянути історичний центр міста.

Школа першої медичної допомоги «Швидко. Вчасно. Першокласно», заняття в якій проводили військові лікарі, які щойно повернулися з передової, справила на  дітей найбільше враження. Всі прийоми відпрацьовувалися з кожним учасником індивідуально.

Школярі також мали змогу брати участь у майстер-класах з традиційного ужиткового мистецтва і національної символіки «Українське містечко», а також ми плели маскувальну сітку для потреб військових, писали листи солдатам і підписували Український прапор для наших друзів із Донеччини.

В останній день фестивалю учасники відвідали Музей хліба, куточок живої природи та оранжерею Національного еколого-натуралістичного центру.

На завершення були відібрані найкращі художні номери, проведено невеличкий концерт і підбито підсумки. Наша команда була нагороджена почесною грамотою за виховання національно-патріотичної свідомості та екологічної культури, а керівник нагороджений подякою за хорошу підготовку команди.

Особливу подяку хочемо висловити за допомогу у підготовці команди дирекції Лужанського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В. Орелецького Мамаївського ОТГ, а також особисто Марії Василівні Грекул, керівнику фольклорного гуртка «Тайстра», Галині Орлецькій, мамі одного з учасників команди Степана Орлецького, за допомогу у створенні відеопрезентації, а також всім батькам учасників, які виступили спонсорами цієї поїздки.

Нові враження, друзі, море позивних емоцій залишилися всім нам на згадку від такої змістовної і цікавої подорожі.