Як самому зробити писанку до Великодня?

Переможці конференції-конкурсу науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях».
Великодні прислів’я та приказки

Незабаром одне з найбільших свят у році – Великдень. Його з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Весна, гарна погода та Великодні смаколики – що може бути кращим? Традиція обмінюватися писанками та крашанками знайома кожній людині з дитинства. Створити дійсно святковий настрій можна проявивши трошки фантазії, створивши свою писанку.

Фігурні візерунки. Використання трафаретів для фарбування яєчної шкаралупи є відносно традиційним способом. Але як кажуть «нове – це добре забуте старе». Згадаймо часи, коли дуже цікавим заняттям було малювати зображення з використанням трафаретних основ. Відчуваєш себе художником. Пропонуємо вам згадати цю техніку і випробувати її на великодніх яйцях. Результат здивує.
Вирізати з щільного паперу фігурки, накласти на шкаралупу, туго обтягнути марлею, зварити в барвнику.

2. Стрічки. Для отримання цікавих розводів розфарбовуємо яйця різнокольоровими нитками муліне. Нитки полиняють та пофарбують наші яйця.
Туго обв’язати яйця нитками та зварити.

3. Листяний візерунок. Прикласти змочені водою листя дерев, домашніх рослин, петрушки або кінзи на шкаралупу, туго обтянути марлею, зварити в барвнику. У вас вийде чудова аплікація з листків!

4. Ефект мармуру. Надзвичайно святково виглядають мармурові яйця. Для їх виконання знадобиться фарба для яєць різних кольорів і рослинна олія.
Пофарбуйте яйця в світлі яскраві кольори, наприклад, в жовтий, червоний, помаранчевий. Дайте яйцям висохнути. Розведіть темні кольори (синій, коричневий, фіолетовий) водою. Додайте в кожну чашечку з фарбою рослинну олію (1 ч. л.). Обережно розмішайте (не збовтувати) олію так, щоб стало багато масляних горошин. Занурте кожне яйце в темний колір і тут же вийміть. Гарний мармуровий малюнок виходить, якщо робити це не більше одного разу.

5. Яйця в шовках. Вишукані яйця з малюнками виходять, якщо пофарбувати їх тканинами. Можна скористатися шовковою краваткою (якщо її не шкода). Сире яйце слід обернути тканиною з малюнком. Лицьова сторона повинна щільно прилягати до шкаралупи. Щоб тканина не зісковзувала, прошийте яйце по контуру. Оберніть його поверх кольорової тканини в бавовняну тканину, закріпивши на тупому кінці.
Налийте в каструлю воду, додайте оцет (3 ст. л.). Покладіть в каструлю обмотані тканиною яйця і варіть 10-12 хвилин після закипання. Залийте готові яйця холодною водою. Коли вони повністю охолонуть, акуратно зніміть тканину. На яйці залишиться тонкий малюнок, такий, як на тканині.

6. Техніка декупаж. Щоб прикрасити крашанку картинкою, необов’язково купувати наклейки. Можна декорувати його в техніці декупаж. Зваріть яйця в круту. Приготуйте желатиновий клей. Для цього залийте желатин водою в пропорціях, зазначених на конкретній упаковці желатину, і розмочіть. Процідіть його через ситечко і видаліть зайву рідину. Нагрійте желатин і почекайте, поки розчиняться гранули.
Виберете серветки з красивими кольоровими малюнками. В якості фону краще виглядають білі яйця, хоча все залежить від кольору серветки. Відокремте верхній шар серветки і виріжете вподобаний фрагмент. Прикладіть картинку до шкаралупи. Поверх малюнка нанесіть желатиновий клей від центру до країв.

Щасливого Великодня!