Я не виняток. Хочу бути “на одній хвилі” з ровесниками

З чого складається вертеп?
13.01.2021
До завершення реєстрації на пробне ЗНО залишилося два дні
18.01.2021

Сьогодення дивує нас швидким розвитком науки й техніки. Звичайно, це полегшує життя людини, робить його цікавим. Але в гонитві за благами та вигодами часто втрачається найголовніше – духовність.

Усе частіше молоді люди надають перевагу матеріальним цінностям, мріючи про новий айфон, стильний одяг, дорогий автомобіль, розкішний будинок… Я не виняток. Хочу бути «на одній хвилі» з ровесниками: слідкувати за новинами в інстаграмі й фейсбуці, мати багато друзів у соціальних мережах, орієнтуватися в сучасних трендах. Але розумію: щоб стати самодостатньою особистістю, потрібно розвиватися духовно, тому багато читаю, відвідую мистецькі виставки, подорожую.

Любов до книги заклали мені в дитинстві батьки. Моя мама – учитель початкових класів – розуміла, що зерно, посіяне в ранньому віці, дасть гарні плоди. Ненька купувала багато цікавих і повчальних книг, сподіваючись, що дитина виросте доброю й чуйною. Я вдячна їй за те, що відкрила чарівний світ літератури, розширила кругозір, збагатила мій словниковий запас.
Важливу роль у формуванні читацьких інтересів відіграли й учителі літератури, які рекомендували найкращі зразки класичної літератури.

Зараз надаю перевагу психологічній літературі. Незабутнє враження на мене справила книга «Будинок дивних дітей» Ренсома Ріггза. У центрі уваги – стара дідусева історія про дітей з фізичними вадами, але з неймовірними здібностями. До речі, рекомендую прочитати.

Захоплююся й детективами: Едгар Аллана По, Агата Крісті, Джеймс Кейн, Артур Конан Дойль… А ще мені дуже подобаються твори про історичне минуле нашої країни. Із захопленням читала «Мальви» та «Сагайдачний» Р.Іваничука, «Роксоляну» О.Назарука. Справжнім скарбом історії вважаю «Диво» П.Загребельного. Історичні факти, фантастичні й художні уявлення, багатство мови роману справили на мене незабутні враження.

Прикро, але нині часто можна почути: «Книга – це минуле, майбутнє за інтернетом». Хочу заперечити таким людям. Завдяки книгам світогляд змінюється навіть на рівні підсвідомості. На мою думку, той, хто багато читає, не здатний на погані вчинки. А ще це корисно для здоров’я. Науковці стверджують, що читання знижує рівень стресу, уповільнює серцебиття, розслаблює м’язи. Якщо ввечері пів години присвятити книзі, то сон буде міцнішим і спокійнішим.

Українці завжди славилися потягом до книги. За часів Київської Русі великий внесок у справу освіти зробив Ярослав Мудрий. Він створив перші бібліотеки, даврозпорядження монахам переписувати книги.
Великим поціновувачем літератури був український письменник Іван Франко. Навчаючись у Дрогобицькій гімназії, він зібрав найбільшу в місті бібліотеку, яка налічувала 500 книг, а коли жив у Льовові – 10000.
Для Ольги Кобилянської книга була найголовнішим скарбом. Вона настільки любила читати, що у 18 років вийшла заміж не за конкретного чоловіка, а за його бібліотеку.
Сподіваюся, що сучасне покоління не втратить потяг до читання.