Як правильно замовляти бажання у новорічну ніч?

 Різдво об’єднує родину і нашу славну Україну
26.12.2017
Успіхи учениць Чернівецької обласної дитятчо-юнацької спортивної школи  відділення  художньої гімнастки
28.12.2017
309 переглядів

Як правильно замовляти бажання у новорічну ніч?

Щорічно під бій годинника ми подумки перераховуємо традиційний набір побажань. Навіть ті, хто вважає себе песимістами і скептиками, сподіваються на диво.

Але після свят життя входить у звичний ритм, ми занурюємося у щоденні клопоти і разом із прикрасами “знімаємо” з ялинки власні мрії.

 

Як правильно замовляти бажання у новорічну ніч?

Як би скептично хто не ставився до святкування Нового року, все ж завершення одного великого часового відрізку й початок нового відліку завжди пов’язані з відчуттям дива, вірою у його можливість. Тому ми намагаємося не проґавити цю мить і встигнути побажати собі і рідним багато чого.

“Я хочу, щоб він (вона)…”

Попри всі раціональні пояснення віримо: якщо дуже чогось хотіти, воно має всі шанси справдитися.

Але тут також є свої закони. Потрібно вміти правильно формулювати бажане.

Тільки не подумайте, що йдеться про якісь езотеричні практики. Скоріше – про закони мислення і специфіку підсвідомості, котра, як відомо, ніколи не спить, все сприймає у прямому сенсі і не має почуття гумору.

Недарма ж індійська мудрість каже: якщо ви прийшли не туди, куди хотіли, не засмучуйтеся, бо насправді вам потрібно було саме туди.

Як приклад хибного висловлювання сокровенної мрії можна навести усі, що починаються зі слів “Я хочу, щоб він, вона” і далі – змінилися, любили, допомагали.

В такій ситуації ви в кращому разі знаходитеся в пасивній позиції очікувача, в гіршому – маніпулятора, котрий задля позитивних змін у власному житті збирається використати когось іншого.

Така установка може свідчити про те, що ви уникаєте прийняття якогось важливого рішення, списуючи все на зовнішні обставини, боїтеся змін, хоча й усвідомлюєте їхню неминучість.

Також – що ви незадоволені вашими стосунками, але думаєте, якщо він(вона) якимось чудовим чином зміняться, все буде добре.

Переформатування запиту

Щоб здійснилося саме те, що зробить вас щасливішими, а життя – гармонічним, необхідно переформулювати бажання так, щоб ви в ньому грали першу скрипку. Замість “хочу, щоб припинилися скандали”, “хочу, щоб мене всі любили” – “припинити терпіти”!

Часто на чарівну паличку розраховують люди, які звикли плисти за течією. Вони почуваються незатишно в ситуації вибору, бо будь-який варіант видається їм однаково неприйнятним. Тож вони залюбки перекладуть прийняття рішення на будь-кого, хоч би й на Санта-Клауса чи Діда Мороза.

Іноді вибір на користь того чи іншого сприймається як втрата чогось, що в нас нібито було, але ми від нього добровільно відмовилися. Тому ті, кому здається, що, приймаючи рішення, він чимось поступається, схильні тягнути до останнього і покладатися на випадок.

Але, на жаль, не можна, наприклад, бути вічно молодим і жити довго. Чи мати сім’ю і залишатися абсолютно незалежним. Отже, насправді в нас немає цих двох можливостей одночасно.

Треба обов’язково конкретизувати установку для підсвідомості.

Так само ми живемо химерним майбутнім, не помічаючи, що теперішнє життя, яким ми незадоволені, насправді цікаве й змістовне. Відчуйте його смак – нехай це і буде новорічним бажанням 2018-го.

Олена Савинова, психолог

КНУ імені Тараса Шевченка