Яким повинен бути сніданок школяра?

Увага! Проводиться відкритий конкурс короткометражного кіно, відеороликів присвячених правам людини
03.11.2017
Американська письменниця відвідала Глибоцький ліцей
06.11.2017

Яким повинен бути сніданок школяра?

За статистикою, майже 70% українських школярів снідають бутербродами з маслом, сиром чи ковбасою. 10% — з’їдають вранці варене яйце. 15% — найчастіше вибігають з дому без сніданку, жуючи на ходу печиво. 4% — зазвичай снідає яєчнею. І тільки 1% — їсть вранці кашу…

Інформаційні та психоемоційні навантаження, які витримує школяр, вимагають якісного харчового забезпечення. Тим не менше, майже кожна восьма дитина йде до школи, не поснідавши.

Від того, чим снідає дитина, залежить її здатність зосереджуватися, сприймати, запам’ятовувати інформацію та приймати правильні рішення. Чим нагодувати та що покласти із собою у рюкзак, щоб було і смачно, і корисно, і економно?

Ранковий підйом, збори до школи, уроки – це щоденний стрес для організму дитини. І якщо вона не встигла поснідати, або обмежилась лише чаєм, дуже швидко дасться взнаки дефіцит енергії, що виявлятиметься важкістю сприймання матеріалу, дратівливістю, сонливістю, відчуттям голоду.

Це може призвести до агресивної поведінки та неприємностей у школі. У дітей, яких не привчили снідати, сповільнюється обмін речовин, що може спричинити поступове збільшення маси тіла та порушити обмін речовин у майбутньому.

Численні дослідження свідчать, що діти, які повноцінно снідають, мають кращі показники в успішності та краще здають тести.

Найкращим вибором для сніданку є каша. І саме каша з цілої крупи, а не мюслі, кранчі чи готові сніданки, в яких багато цукру.

Окрім якісних вуглеводів, сніданок має містити амінокислоти та жири, які покращують когнітивні функції: уважність, пам’ять та швидкість сприйняття інформації.

Цими речовинами дуже багаті яйця, молочні продукти. Тому пару ложок натурального йогурту нормальної жирності, білий м’який сир, варені яйця або омлет забезпечать вашій дитині можливість якісно сприймати шкільний матеріал.

Снідайте разом зі своєю дитиною. Діти наслідують поведінку дорослих, тому, якщо вони не бачать, що їхні батьки снідають, вони підсвідомо відмовлятимуться від сніданку.