Євгенія Ярошинська – яскрава зірка Буковини

Надія Довбуш
03.11.2017
Виставка дитячих поробок з овочів та фруктів «Дари осені»
03.11.2017

Євгенія Ярошинська – яскрава зірка Буковини

Є люди, як свічки, –

Згорають і відходять в небуття.

Є люди, як зірки, –

Горять і світять все життя.

Дмитро Білоус

Тиха осіння пора, яскраво на чистому синьому небі світить сонце, жовтневий вітерець ніжно обриває з дерев багряні листочки.

У ці жовтневі дні учні Чуньківського НВК святково й урочисто відзначали 149-річницю з дня народження Євгенії Ярошинської. Яка яскраво сяє зіркою першої величини на літературному небосхилі Буковини. Її літературна зоря нагадує короткий, але яскравий спалах метеора, що освітив не лише Буковину. Його сяйво було добре видно всім українцям і навіть іншим слов’янським   народам, до яких письменниця ставилася з великою прихильністю.

Є.І. Ярошинська (1868-1904) талановита письменниця, фольклорист, етнограф, педагог і громадсько-культурний діяч. Людина надзвичайно сильної волі, непереборного ентузіазму.

Учні досліджували життя і творчий шлях своєї землячки, опрацювали багато наукових джерел для того, щоб більше дізнатись в яких умовах жила і творила письменниця.

Літературно-музичне дійство, яке вели вчителі української мови та літератури Филипюк Г.А. і вчитель українознавства Попюк М.В. Була інсценізована найкраща її повість «Перекинчики», казка «Цвіти» та оповідання «Два слова», школярі вражали акторською майстерністю, своїми талантами.