Юннати Чернівецької області взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну

А чи знали ви коли з’явився перший звуковий фільм?
06.10.2020
У освітніх закладах Буковини триває марафон Толерантності
09.10.2020
92 переглядів

В рамках святкування 95-річчя юннатівського руху в Україні 1жовтня 2020 року Комунальний заклад «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» прийняв участь у Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну «Юннати України» в «он-лайн» режимі. Конкурс проводиться вже восьмий рік поспіль, з метою формування в учнів дбайливого ставлення до природи, як невичерпного джерела краси і творчого натхнення, підготовка молоді до професійного самовизначення, розвиток допрофесійних якостей флориста, дизайнера, фітодизайнера та обмін кращим досвідом роботи учнів з флористики та фітодизайну. Честь чернівецької області захищали вихованці гуртка «Юні квітникарі» КЗ ЧОЦЕНТУМ – Бужніца Діана, Єгорова Таїсія, Скіпор Валерія, учениці ЗОШ № 3 м. Чернівці, керівник гуртка Литвін Н.Г.

Своє бачення розкриття даної теми дівчата відтворили на флористичній картині (на піску за допомогою рослинного матеріалу). Вдалим відтворенням юннатівського життя є зображення молодої, вродливої дівчини, України, яка за руки веде у прекрасний світ «Природи» молоде покоління України – юннатів. Діти це майбутнє нашої країни і віримо, що на їх долю випала важлива місія зберегти та примножити красу рідної землі.

Для розкриття задуму підібрали яскраву гаму кольорів осінніх квітів. Основою композиції стали листочки барвінку. Його глянцево-зелене тверде листя не гине ні влітку від спеки, ні взимку від холоду, морозу і снігу, як і юннатівський рух, якому вже 95 років, він пережив багато змін, труднощів, здобутків.

Також обов’язковим атрибутом композиції є листя та горішки бука лісового – який є символом Буковини.
Блакитне небо символізує мир у нашій державі, батьківщині. Його вдалося зобразити за допомогою квітів із синім забарвленням.
Пшеничне поле – багатство нашої країни, його створили за допомогою колосків злакових культур. Соняшник як ніяка інша квітка вдало відтворює яскраве сонечко, зігріваючи своїми теплими променями світ. Оранжевого забарвлення композиції надали пелюстки чорнобривців. Буковину не випадково називають мальовничим куточком України. У цій частині Західної України зібрана вся земна краса. Природа щедро обдарувала наш край: гори Карпати зеленим килимом вкривають букові та хвойні ліси, на рівнинах – пишні у весняному цвіті і щедрі осінні сади та чисті, прохолодні гірські річки. Ми повинні зберегти цю красу для майбутніхпоколінь.