З дитинства творчість та мистецтво були моїми вірними супутниками

Учні Буковини закликають до боротьби зі СНІДом
01.12.2020
Сьогодні, 21 грудня, День зимового сонцестояння
21.12.2020

Завжди захоплювалася людьми, які вміють малювати. Спробувала і я – вийшло. Образотворче мистецтво мене полонило. За допомогою картин можна висловити свої емоції та почуття, візуалізувати свої мрії, відкрити власний новий світ творчих можливостей.

Та коли настав час обирати майбутню професію, я ніяк не могла визначитися, куди хочу вступати, ким мрію бути. Мені здавалося, що кожен фах буде до душі, а малювання залишиться як хобі. У суспільстві склалася думка, що якщо ти гарно вчишся, то обов’язково маєш стати вчителем, лікарем, фінансистом. На сімейній нараді за ініціативою брата батьки вирішили, що я буду юристом, адже це престижно та перспективно. Провчившись рік у юридичному коледжі, зрозуміла, що правознавство – не моє. Думки про творчість не давали спокою. Тож наважилася на кардинальні зміни. Життя одне, і воно варте того, щоб почувати себе щасливим щодня. Почала шукати, які у місті та області є мистецькі навчальні заклади, та обрала Вище професійне художнє училище №5. Вирішила опановувати професію живописця. Коли вперше зайшла до
майстерні виробничого навчання, то поринула у творчу атмосферу, вдихнула запах фарб і зрозуміла, що зробила правильний крок. Нарешті матиму змогу втілювати свої ідеї, мрії в життя. В училищі працюють люди, віддані своїй справі. Я маю змогу вчитися у викладачів, які є членами Національної спілки художників України. Їхні висока майстерність, професіоналізм та доступність викладання вражають.

Кожного дня в училищі знайомлюся з чимось новим, усе більше занурююсь у процес написання картини. Для мене це справжнісінька медитація, здатна на пробудження глибоких почуттів. Ти самостійно твориш на полотні захопливий і яскравий світ. Мені цікаво дізнаватися про митців різних епох. Переглядаючи роботи Вінсента Ван Гога, Пабло Пікассо, Клода Моне, відразу маєш бажання створювати щось своє, не схоже ні на кого. Пробую себе в різних техніках: акварель, гуаш, темпера, пастель, підлаковий та олійний живопис. Люблю виконувати графічні роботи, адже їх можна робити будь-де, достатньо лише мати папір та олівці.
Тепер я займаюся тим, що люблю. Це моє життя. Це мій вибір.

Ольга Нісчук,
здобувачка освіти