Захоплююча математика у 7 класі

На Хотинщині пройшла акція #велика_українська_хода
У Хотинській гімназії відзначили День Інтернету

Цікавий урок математики у 7 класі

Школа – це своєрідна модель суспільства. Завдання вчителя полягає не в підсумовуванні знань, а в озброєнні учнів інструментом, який можна використовувати для отримання цих знань самостійно.

Дуже точне визначення  роботи вчителя дав  відомий теоретик педагогіки та публіцист  Симон  Соловейчик:  «Він актор, але його глядачі і слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти нечасто дякують за лікування та далеко не завжди бажають лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення? Тільки в самому собі, тільки у свідомості величі своєї справи».

Ці слова дуже влучно характеризують методи та прийоми навчання учнів вчителя математики нашої  школи Лучик Любові Василівни.

На початку лютого Любою Василівною був проведений брейн-ринг  між учнями 7 класів. В актовій залі школи гамірно, неначе у вулику. За столами розташувалися учасники команд-суперниць: «Альфи» та «Омеги». Всі зосереджені та трішки схвильовані, вболівальники команд з нетерпінням чекають початку гри. Учні розуміють: щоб знайти своє місце в житті,  бути успішним, активно засвоїти свої життєві і соціальні ролі, сучасний учень повинен вміти працювати в команді, бути комунікабельним та вмотивованим на успіх. «Один –  за всіх і всі за одного».

Задачі були підібрані так, щоб працювала думка і використовувалися набуті знання в нестандартних ситуаціях.  Нестандартні логічні задачі – відмінний інструмент для такого розвитку творчих здібностей, уміння критично мислити. Задачі захопили не тільки гравців, але і вболівальників.

Поволі гра наближалася до фіналу. Рахунок не відігравав ролі. Всі розуміли, що були учасниками великого свята Її Величності Логіки. Даний захід ще раз наочно продемонстрував те, що логічні завдання є прекрасним засобом розвитку математичного мислення. Вони розвивають вміння логічно міркувати, підвищують активність думки.

Іспаська ЗОШ І-ІІІ ступенів

ім. М.Марфієвича