Живи, Земле

Перемога у Всеукраїнському конкурсі, спрямованому на покращення знань правил дорожнього руху
Вихованці ЧОЦЕВ «Юність Буковини» відзначають День Гідності і свободи.

Наш дім, Земля, — невеличка планета у безкінечному просторі. Щоб підтримувати помешкання в чистоті та зберегти від ушкоджень, ми маємо докласти чимало зусиль, втім, виходить поки що навпаки…

16 листопада 2018 року Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді було проведено обласний учнівський екологічний конгрес “Живи, Земле”. Його мета – активізація екологічного руху на Буковині, вивчення стану навколишнього природного середовища і пошук шляхів його поліпшення, а також привернення уваги місцевої влади, державних та громадських організацій до локальних екологічних проблем.

Під час роботи Конгрес визначив конкретні природоохоронні справи, учнівські наукові дослідження, проведення яких забезпечується всеукраїнськими трудовими та природоохоронними акціями „Птах року”, «До чистих джерел», «День довкілля», «За чисте довкілля», еколого-натуралістичним походом „Біощит”, іншими природоохоронними конкурсами і операціями.

Окрім цього, учнівська молодь краю постійно має можливість долучатись, за вибором, до міжнародних екологічних конкурсів: «Infomatrix», Junior Water Prize, конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище»  та інших, оскільки обласний центр еколого-натуралістичної творчості проводить координаційно-організаційну роботу по залученню учнівської молоді до різнопланових масових природоохоронних заходів.

Згідно програми та положення Конгресу, проведена робота в наступних номінаціях: «Загальні екологічні проблеми», «Охорона рослинного світу», «Охорона тваринного світу», «Природоохоронні території».

Учасниками Конгресу стали учні закладів загальної середньої освіти, члени шкільних лісництв, гуртків юних екологів, юних друзів природи та інших учнівських об’єднань закладів позашкільної освіти районних відділів освіти Буковини та об’єднаних територіальних громад, які займаються питаннями вивчення стану навколишнього природного середовища та пошуками шляхів його поліпшення.

Роботу учасників Конгресу оцінювало компетентне журі в складі науковців Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, Буковинського державного медичного університету, фахівців з управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА, Басейнового управління річок Прут та Сірет, Чернівецького ботанічного саду, педагогів Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, ДВНЗ «Чернівецький політехнічний коледж».